
Moj planet
Moj planet je odlična revija za radovedne raziskovalce, ki radi spoznavajo živali, rastline, naravne pojave in ves širni svet.
Moj planet spodbuja radovednost, ljubezen do narave in varovanje okolja
Starost: | 8+ |
Obseg: | 60 strani |
Izhaja: | Vsakega 15. v mesecu |
Edicije: | Na leto izide 11 številk, od tega je poletna dvojna |

Spodbuja otroško radovednost
Navaja k opazovanju in raziskovanju sveta okoli sebe ter uči razmišljanja z lastno glavo.

Krepi pristen stik z naravo
Vabi v čudoviti svet živali in rastlin, k opazovanju naravnih pojavov in vesolja.

Uči odgovorne skrbi za ljubljenčke
Pomaga razumeti in dobro skrbeti za kužke, mucke in druge ljubljenčke ter domače živali.

Ponuja bogata gradiva za šolske naloge
Članki so odličen vir informacij in slikovnega gradiva za šolske naloge, plakate in govorne nastope.
Razvajamo svoje naročnike!

Dostop do portala Ucimse.com
Naročniki prejmete brezplačno kodo za celoletni dostop do interaktivnih nalog za razred in predmet po izbiri na UCIMse.com.

Posterji
Z vsako številko revije mladi bralci prejmete poster z živalmi in čudovitimi prizori iz narave.

Ugodnejša naročnina
Naročniki na dom prejmete 15 % popusta, naročniki v vrtcu pa 20 % popusta (v primerjavi s ceno revije v prosti prodaji).
Z Mojim planetom vsak mesec tudi
Bralci soustvarjajo vsebino z vprašanji, na katera odgovarjajo strokovnjaki: veterinarka, fizik, biologinja in drugi.

Posterji
Živalski posterji polepšajo sobe planetovcev.

Pisma bralcev
Pisma bralcev skrbno preberemo in jih z veseljem objavljamo v reviji.

Veterinar odgovarja na vprašanja
Dr. Vetko mladim skrbnikom ljubljenčkov pomaga primerno skrbeti zanje.

Nagradni fotografski natečaji
Z nagradnimi fotografskimi natečaji spodbujamo opazovanje sveta okoli sebe.
V februarski številki ne spreglejte

Povodni konj
Ti ogromni rastlinojedci so vzrok za največ človeških smrti med vsemi velikimi sesalci v Afriki. Samci vidijo ljudi kot tekmece za njihovo ozemlje, samice pa zavzeto branijo svoje mladiče. Odrasel »hipo« lahko tehta tudi do 3 tone in te lovi s hitrostjo 30 km na uro. Ugriz njegovih močnih ust, ki se lahko odprejo za več kot meter, primerjajo z udarcem kovaškega kladiva.

Slon
Na splošno so sloni prijazni, a jih včasih popade jeza. Posebej v ujetništvu, kjer premalo prostora in zlorabe zelo slabo vplivajo nanje, saj so zelo rahločutni. V naravi prehodijo ogromne razdalje, zato jih majhni prostori utesnjujejo. So zelo sočutni in dolgo prenašajo stres, vendar zaradi potlačenih čustev na koncu pobesnijo in lahko celo ubijejo svoje skrbnike.

Basenji
je redkejša starodavna pasma prikupnega psa, ki ne laja, pač pa nas zaskrbljeno gleda s temnimi očmi in z nagubanim čelom. Uhlji so vedno pokončni, hrbet je raven, rep pa enojno ali dvojno zavit kot kaka vzmet. Po značaju je podoben mački, saj se rad umiva in je precej samovoljen. V Sloveniji jih je malo.

Žafran
Spada med najbolj značilne cvetoče znanilce pomladi. Njegovi cvetovi pa niso lepi, temveč so nekateri tudi užitni in celo zdravilni, spet drugi pa strupeni! Zato ga tudi imenujemo pomladanski žafran. Na robu gozda ali travnikih ga lahko pogosto najdeš v velikih skupinah. Lijakasto oblikovani cvetovi so značilne vijoličaste barve.

Trobentice
Te čudovite rumene rožice imenujemo tudi navadni jeglič. Cvetovi in mladi listi trobentic vsebujejo precej vitamina C in A, eterična olja, ter druge učinkovine, ki ugodno vplivajo na zdravje. Uporabni so tudi posušeni deli, predvsem za pripravo čajev. Na trobentico lahko tudi zapiskaš, od tod tudi njeno ime.

Veliki kormoran
Te ptice lovijo ribe, tako da se potapljajo. Pod vodo so okoli pol minute, potopijo pa se do šest metrov. Največkrat lovijo kar pri dnu. Njihov sluh se je prilagodil tako, da pod vodo bolje slišijo, kar jim pomaga pri iskanju rib. Fotografija je bila posneta na Madžarskem na jezeru Csaj, v narodnem parku Kiskunsagi.

Nevarni rastlinojedci
Če nisi zelo hiter tekač, povodnih konj, nosorogov, vodnih bivolov ali slonov ni prav pametno razjeziti. Preverite, zakaj



