Spletni pogovor z dr. Manfredom Spitzerjem
Pogovor z avtorjem knjige Epidemija pametnih telefonov
Edino odmerek loči zdravilo od strupa. Modrost, ki jo pripisujemo švicarskemu zdravniku Paracelsu, velja tudi pri uporabi pametnih telefonov. To nam v svoji knjigi Epidemija pametnih telefonov dokazuje prof. dr. Manfred Spitzer.

Prevedel: Aleš Učakar, Mohorjeva Celovec in Mladinska knjiga, št. strani: 264; cena: 29,99 EUR
Vabimo vas na spletni pogovor z avtorjem, ki bo v torek, 2. marca, ob 18. uri. Vodja izobraževalnega uredništva Mladinske knjige dr. Alenka Kepic Mohar se bo z dr. Manfredom Spitzerjem, ki sodi med najpomembnejše nemške raziskovalce delovanja možganov, pogovarjala o osupljivih razsežnostih uporabe pametnih telefonov. V knjigi avtor s pomočjo znanstvenih raziskav dokazuje, da nebrzdano uporabljanje pametnih telefonov škoduje zdravju, ovira izobraževanje otrok in mladine ter ima hude posledice za družbo.
O avtorju

Prof. dr. Manfred Spitzer (1958) je eden najpomembnejših nemških raziskovalcev, ki se ukvarjajo z razvojem možganov in vplivom sodobne tehnologije na kognitivni razvoj človeka. Študiral je medicino, psihologijo in filozofijo ter se je habilitiral na področju psihiatrije. Dvakrat je bil gostujoči profesor na univerzi Harvard. V Ulmu v Nemčiji vodi Univerzitetno psihiatrično kliniko in Transferni center za nevroznanosti in učenje (University of Ulm, Department of Psychiatry).
Dr. Spitzer je avtor več knjižnih uspešnic in nemških televizijskih oddaj. V Sloveniji ga bralci poznajo po zelo dobro sprejeti knjigi Digitalna demenca.
Prijava na spletni dogodek
Pogovor bo potekal v živo v angleškem jeziku. Vljudno vabljeni k ogledu in poslušanju pogovora, ob katerem boste lahko avtorju tudi sami zastavili vprašanja.

Hojo bi morali predpisovati na recept
Razlogov, zakaj je pametno, da čim pogosteje obujete pohodne čevlje in preprosto hodite, je nešteto.

