Cicido

November 2018

Tralala, hopsasa, tu je Cicido doma!

Tudi pri nas pripovedujemo pravljice

Natečaj, s katerim smo zaznamovali 20. rojstni dan revije Cicido, je uspešno zaključen. Z nami je praznovalo 11 družin ter 128 vrtcev in osnovnih šol.

slika

Vsem najlepša hvala za poslana poročila in fotografije. Očitno je, da je pripovedovanje v družinah, vrtcih in šolah še kako živo!

Z vami delimo nekaj naključno izbranih fotografij

slika
OŠ Videm, Videm, 5. a, 3. a in 3. b, mentorja: Robert Murko in Nataša Varnica

slika
Vrtec pri OŠ Kungota, enota Svečina, skupina Čebelice, Zg. Kungota, mentorici: Patricija Roj in Melita Krebs

slika
OŠ Janka Kersnika Brdo–PŠ Krašnja, Lukovica, mentorica: Tanja Krevs

slika
OŠ Kobilje, mentorica: Brigita Zver

slika
OŠ Dragotina Ketteja, Novo mesto, Damijana Karlič

slika
OŠ Poljane, PŠ Javorje, enota vrtca Javorje, Poljane, mentorica: Antonija Dolenc

slika
družina Jelenc - Zimšek, Štore

slika
Otroški vrtec Ajdovščina, skupina Žirafe, mentorica: Alenka Praček

slika
OŠ Primoža Trubarja Laško, 1. razred, mentorica: Urška Wiegele

slika
Vrtec Idrija, enota Spodnja Idrija, mentorica:  Bojana Jeram

Seznam sodelujočih ustanov in družin

  1. Joža Žuna, Moravče
  2. družina Šešerko, Maribor
  3. družina Novak Žgank, Šentjur
  4. družina Šentak Stojnšek, Majšperk
  5. družina Stramšak, Planina pri Postojni
  6. družina Jelenc - Zimšek, Štore
  7. družina  Vesel, Dobrova
  8. družina  Bogolin, Leskovec pri Krškem
  9. družina Klančnik, Vransko
  10. družina Krt, Šoštanj
  11. družina Voršič, Sveti Jurij ob Ščavnici
  12. OŠ Jurija Vege, Vrtec Vojke Napokoj, skupina Pikapolone, 5-6 let, Moravče, mentorici: Nuška Pohlin Schwarzbartl in Joža Žuna
  13. Vrtec Kolezija, enota Murgle, skupina Zajčki, Ljubljana, mentorici: Nina Klemen in Andreja Mohar
  14. Otroški vrtec Metlika, skupina Zvezdice, Metlika, mentorica: Renata Pavlovič
  15. OŠ Mirna, Vrtec Deteljica, Mirna, skupina Klobuki, mentorice: Anica Marinčič, Sonja Mervar in Judita Hazdovac
  16. OŠ Jurija Vege, VVE Vojke Napokoj, oddelek Metulji, Moravče, mentorici: Nuša Pohlin Schwarzbartl in Neža Urankar
  17. Vrtec Litija, enota Kekec, skupina Miške, Sava, mentorica: Andreja Medved
  18. Vrtec pri OŠ Kungota, enota Svečina, skupina Čebelice, Zg. Kungota, mentorici: Patricija Roj in Melita Krebs
  19. OŠ Naklo OE vrtec, Vrtec Mlinček, oddelek 11, Naklo, mentorica: Nataša Medved 
  20. Osnovna šola Jurija Vege Moravče, VVE Vojke Napokoj, skupina Muce, Moravče, mentorica: Ana Gerčar
  21. OŠ Vitanje, enota vrtec Vitanje, skupina Vetrnice, mentorica: Andreja Pušnik
  22. Vrtec pri osnovni šoli Dušana Muniha Most na Soči, skupina Zajčki, mentorici: Irena Kovačič in Brigita Ostrožnik
  23. Vrtec Antona Medveda Kamnik, enota Sonček, mentorica: Tadeja Ferjuc
  24. Vrtec Litija, enota Kekec, skupina Žabice, Sava, mentorica: Zdenka Jovičić
  25. Vrtec pri OŠ Dušana Muniha, skupina Krtki, Most na Soči, mentorici: Irena Kovačič in Katja Šturm Kovačič
  26. Vzgojno varstvena enota Vojke Napokoj pri OŠ Jurija Vege Moravče, skupina »Sončki«, mentorica: Suzana Trivič
  27. Vrtec Radovednež, OŠ Frana Metelka Škocjan, mentorica: Darinka Matjašič
  28. OŠ Majšperk - enota vrtec, oddelek Žabice, Majšperk, mentorica: Vlasta Leskovar
  29. Otroški vrtec Ajdovščina, enota Ribnik, mentorica: Adrijana Stopar Peljhan 
  30. OŠ Miklavž na Dravskem polju, Vrtec Vrtiljak, oddelek Raziskovalci, mentorici: Urška Suhodolčan in Jasna Klaneček
  31. Vrtec Miškolin, enota Rjava cesta, skupina Žabice, Ljubljana, mentorica: Saša Jerman
  32. OŠ Kungota, enota Vrtec Spodnja Kungota, skupina Mehurčki, Pesnica, mentorici: Nataša Satler in Lidija Pulko
  33. Vrtec pri OŠ Rače, skupina Kometi, Rače, mentorica: Polona Šibila
  34. OŠ Poljane, PŠ Javorje, enota vrtca Javorje, Poljane, mentorica: Antonija Dolenc
  35. Vrtec pri OŠ Rudija Mahniča - Brkinca Pregarje, skupina Piki, Obrov, mentorici: Mateja Maljevac in Ida Možina 
  36. Vrtec Ormož, skupini Kapljice in Pedenjpedi, mentorica: Nataša Grabovac
  37. Podružnični Vrtec Drežnica, Kobarid, mentorica: Anica Cemič
  38. Vrtec Tončke Čečeve Celje, enota Ljubečna, mentorica: Bojana Ivenčnik 
  39. Zasebni vrtec Dobra teta, enota Pri dobri Ajdi, Ljubljana, mentorica: Tamara Bastarda
  40. VVE pri OŠ Stari trg ob Kolpi, skupini Balončki in Barvice, mentorica: Nina Mržljak
  41. Vrtec Jesenice, enota Cilke Zupančič, skupina Ježek, mentorici: Melinda Žvan, Urška Mavsar
  42. Vrtec Antona Medveda Kamnik, enota: Sonček, skupina Ježki, mentorica: Ksenija Novak
  43. Vrtec Železniki, skupina Metuljčki, mentorica: Irena Pohleven
  44. Vrtec Prevalje, enoti Vrtec Krojaček Hlaček in Vrtec Leše, Prevalje, mentorica: Martina Šater
  45. Vrtec Lipa Štore, mentorici: Mateja Kovče in Mihaela Jelenc
  46. OŠ Poljane, Vrtec Agata, skupina Žirafe, Poljane nad Škofja Loko, mentorica: Tina Mlinar Rozinger
  47. OŠ Cankova, Vrtec Cankova, skupina Čebelice, mentorici: Jolanda Maruško in Suzana Kuvelja
  48. Vrtec Cepetavček, skupina Bibe, Mirna Peč, mentorica: Maja Pirc
  49. Vrtec Mavrica, oddelek Tačke, Trebnje, mentorica: Marta Lipoglavšek
  50. Vrtec Tončke Čečeve, enota Center, Celje, mentorica: Marina Železnik
  51. OŠ Majšperk, Vrtec Breg, skupina Čebelice, Majšperk, mentorica: Veronika Kodrič
  52. Vrtec pri OŠ Toneta Tomšiča Knežak
  53. Vrtec pri OŠ Cankova, skupina Metuljčki, mentorici: Anita Pergar in Marjeta Fenos
  54. OŠ Poljane, Vrtec Agata, Enota Poljane 59, skupina Škrati, mentorici: Lea Stržinar in Bernarda Bohinc
  55. Vrtec Agata Poljane, skupina Čebele, Poljane, mentorici: Jožica Maček in Tanja Peternel
  56. Vrtec Borisa Pečeta, enota Kamnica, Maribor, mentorica: Ines Godec Žavcer
  57. Vrtec Borisa Pečeta Maribor, mentorica: Mojca Lukančič
  58. OŠ Primoža Trubarja Laško, 1. razred, mentorica: Urška Wiegele
  59. Vrtec Manka Golarja Gornja Radgona, enota Negova, Gornja Radgona, mentorica: Jasmina Paldauf
  60. Otroški vrtec Ajdovščina, skupina Žirafe, Ajdovščina, mentorica: Alenka Praček
  61. Vrtec Anice Černejeve Celje, Enota Hribček, Celje, mentorica: Mojca Meke
  62. Vrtec Slovenske Konjice, dislocirani oddelek v KS Jernej, mentorica: Darja Solina 
  63. Vrtec Sončni žarek, enota Karlovica, skupina: Žabice, Velike Lašče, mentorici: Jožica Planinšek in Maja Merhar Zabukovec
  64. Vrtec Dravograd, enota Robindvor, oddelek otrok 2. starostnega obdobja, mentorici: Nataša Duler in Monika Pušpan
  65. Vrtec Čriček pri OŠ Matije Valjavca Preddvor, skupina otrok od 3- 6 leta, mentorica: Mateja Mušič
  66. Vrtec Idrija, enota Spodnja Idrija, mentorica:  Bojana Jeram
  67. Vrtec pri OŠ Kungota, skupina Zvezdice, Zg. Kungota, mentorici:  Vida Grušovnik in Marjeta Grifič
  68. VVE pri podružnični OŠ Pertoča, kombinirana skupina (2-6 let), Rogašovci, mentorici: Andreja Ficko Hanc in Marinela Kous
  69. Kranjski vrtci, enota Čirče, srednja skupina,  Kranj, mentorici: Jana Teran in Bernarda Zabret
  70. Vrtec Zarja Celje, enota Ringa raja, oddelek Mak, Celje, mentorica: Alenka Korenjak
  71. Center za sluh in govor Maribor, skupina Sovice, Maribor, mentorica: Sergeja Gabor 
  72. OŠ Solkan, podružnica Trnovo, Trnovo pri Gorici, mentor: Denis Matežič
  73. OŠ Videm, Videm, 5. a, 3. a in 3. b, mentorja: Robert Murko in Nataša Varnica
  74. Center za sluh in govor Maribor, skupina Mravljice, mentorica: Mihaela Lampreht
  75. OŠ Aleš Bebler - Primož Hrvatini, 2. razred, Ankaran, mentorica: Suzana Bizjak Šenekar
  76. OŠ Janka Kersnika Brdo – PŠ Krašnja, Lukovica, mentorica: Tanja Krevs
  77. OŠ Kamnica, iz  interesne dejavnosti Zanimivosti Kamnice za najmlajše, mentorica Stanka Damjan
  78. OŠ Kobilje, mentorica: Brigita Zver 
  79. OŠ Dragotina Ketteja, Novo mesto, mentorica: Damijana Karlič
  80. OŠ Šmartno, Šmarno pri Litiji, 1. a in 1. b, mentorice: Bernarda Kralj, Marjana Bučar in Danica Sedevčič
  81. POŠ Hotič, Litija, 2. razred, mentorici: Elizabeta Bučar in Irma Nemec Bric
  82. OŠ Draga Kobala, Maribor, 3. a, mentorica: Renata Časar
  83. OŠ Stična, matična šola, Ivančna Gorica, mentorica: Jasmina Selko
  84. Podružnična šola Vrtojba, OŠ Ivana Roba, Šempeter pri Gorici, mentorici: Danica Brajnik in  Karmen Grosar
  85. OŠ Prežihovega Voranca, Maribor, mentorici: Barbara Pernarčič in Irena Krajnc
  86. OŠ Šmihel, PŠ Birčna vas, Novo mesto, mentorici: Vida Šter in Majda Kolenc
  87. OŠ Dravlje, Ljubljana, mentorici: Lucija Željko in Vesna Farkaš
  88. OŠ Primoža Trubarja Laško, PŠ Debro, Laško, mentorica: Lidija Podmenik
  89. OŠ Šempas, mentorici: Zarja Hönn Marc in Alenka Vižin
  90. OŠ Kajetana Koviča Radenci, 2. b, mentorici: Simona Grosman in Sandra Prelog
  91. OŠ Dobrna, 1. a, mentorica: Silva Pintar
  92. OŠ Dramlje, 2. a, mentorica: Maja Šantl
  93. OŠ Leskovec pri Krškem, 2. a, mentorica: Eva Kink Žerjav
  94. OŠ Šmartno pod Šmarno goro, 1. b, Ljubljana Šmartno, mentorica: Tanja Režek
  95. OŠ Olge Meglič Ptuj, mentorica: Alenka Kandrič
  96. OŠ Antona Janše Radovljica (posebni program vzgoje in izobraževanja), mentor: Peter Kolman
  97. OŠ Ludvika Pliberška Maribor, mentorica: Sonja Antolič
  98. Center za sluh in govor Maribor, mentor: Borut Mlinarič
  99. OŠ Olge Meglič, 1. b, Ptuj, mentorica: Lidija Žmavc
  100. OŠ Breg, učenci 3. razredov v oddelku podaljšanega bivanja, Ptuj, mentorica: Monika Petrovič 
  101. OŠ Primoža Trubarja Laško, 3. razred, mentorica: Ana Cestnik
  102. OŠ Stanka Vraza Ormož, posebni program vzgoje in izobraževanja iz 2. skupine, mentorica: Simona Saklešek
  103. OŠ Majšperk, Enota vrtec Majšperk, Breg, mentorica: Doroteja Drevenšek
  104. OŠ Dob, podružnica Krtina, 1. k, Dob, mentorica: Elizabeta Pirnat
  105. JZ OŠ Marjana Nemca Radeče, Pravljični krožek, mentorica: Anja Smole
  106. POŠ Sveti Florijan, učenci od 1. do 3. razreda, oddelek podaljšanega bivanja, mentorica: Alenka Klemenčič
  107. Vrtec Ciciban, enota Čebelica, Ljubljana, mentorica: Mojca Hladnik
  108. OŠ Toneta Čufarja, 2. a, Ljubljana, mentorica: Martina Doblekar
  109. podružnična knjižnica Bilje, KTD Zarja Bilje, pravljične urice, mentorica: Veronika Nemec
  110. OŠ Toneta Tomšiča Knežak, vrtec pri OŠ, mentorica: Martina Batista Jenko
  111. OŠ Deskle, vrtec Deskle, skupina Metuljčki, mentorica: Tea Petrovčič
  112. OŠ Žiri, pravljični krožek, mentorica: Polona Sedej
  113. Vrtec Most na Soči, enota Šentviška Gora, Slap ob Idrijci, Stanislava Črv
  114. Vrtec Ajdovščina, skupna Oranžni metulji, Ajdovščina, mentor: Luka Premrl
  115. Vrtec Mavčiče, skupina Žabice, mentorica: Sonja Hafner
  116. Vzgojno izobraževalni zavod Vrtec Ormož, skupina Prijatelji, mentorica: Nataša Najžar
  117. OŠ Rudolfa Maistra, Vrtec Šentilj, mentorica: Nataša Šauperl
  118. Otroški vrtec Ajdovščina, enota Ribnik I, skupina Rdeče pike, mentorici: Seada Hajdić in Maja Lokar
  119. OŠ Idrija, 2. b, mentorica: Nuša Kogej
  120. OŠ Toneta Pavčka, Vrtec Cepetavček, oddelek Krokodili, Mirna Peč, mentorici: Nina Golob in Andreja Obrekar
  121. OŠ Idrija, 2. c, mentorica: Urška Gostiša
  122. Vrtec Ciciban, enota Žabice, skupina Ribice, Ljubljana, mentorica: Jasna Ivanuša
  123. OŠ Staneta Žagarja Lipnica, 1. razred, Kropa, mentorica: Urška Šimnic Novak
  124. JVIZ OŠ Dobrna, 1. b, mentorica: Nevenka Debelak
  125. Vrtec Sonček pri OŠ Videm, Videm pri Ptuju, mentorica: Polona Huzjan
  126. Vrtec Filovci, Bogojina, mentorici: Bojana Benkovič in Sonja Gabor
  127. PŠ Javorje, 1. in 2. razred, Poljane nad Škofja Loko, mentorica: Maja Kokalj
  128. OŠ Tišina, pravljični krožek, mentorica: Lilijana Raus
  129. OŠ Šmihel, podružnica Birčna vas, Novo mesto, mentorica: Vida Šter
  130. OŠ Dobrna, 3. a in 3. b, mentorica: Urša Žužek
  131. OŠ Antona Šibelja-Stjenka Komen, 1. a, mentorica: Tanja Spačal in Agata Perdec
  132. OŠ Miška Kranjca Velika Polana, mentorica: Andreja Kavaš
  133. Vrtec pri OŠ 16. decembra Mojstrana, skupina Gamsi, mentorica: Darja Grilc
  134. Vrtec Miren, enota Bilje, skupina Žabe, Renče, mentorica: Vesna Klancic
  135. Vrtec pri OŠ Kungota, skupina Zvezdice, mentorici: Vida Grušovnik in Marjeta Grifič
  136. Vrtec Čebelica Šentrupert, skupina Miške, Nastja Karlič
  137. Vrtec Manka Golarja Gornja Radgona, enoti Črešnjevci, mentorici: Mihaela Plemenič in Vida Topolovec
  138. Vrtec Čebelica Šentrupert, mentorica: Damijana Bijek – Dambija
  139. Šolska knjižnica OŠ Stična, mentorica: Branka Lah

Nagrajenci natečaja Tudi pri nas si pripovedujemo pravljice, ki bodo prejeli knjige Založbe Mladinska knjiga:

  1. OŠ Žiri, pravljični krožek, mentorica: Polona Sedej
  2. OŠ Šempas, mentorici:  Zarja Hönn Marc in Alenka Vižin
  3. OŠ Šmihel, PŠ Birčna vas, Novo mesto, mentorici: Vida Šter in Majda Kolenc
  4. OŠ Stična, matična šola, Ivančna Gorica, mentorica: Jasmina Selko
  5. družina Šentak Stojnšek, Majšperk
  6. OŠ Primoža Trubarja Laško, PŠ Debro, mentorica: Lidija Podmenik
  7. OŠ Dob, podružnica Krtina, 1. k, mentorici: Elizabeta Pirnat in Aleksandra Pogorevčnik
  8. Zasebni vrtec Dobra teta, enota Pri dobri Ajdi, Ljubljana, mentorica: Tamara Bastarda
  9. Vrtec Litija, enota Kekec, skupina Žabice, Sava, mentorica: Zdenka Jovičić
  10. Vrtec Zarja Celje, enota Ringa raja, oddelek Mak, mentorica: Alenka Korenjak 
  11. Vrtec pri OŠ Rudija Mahniča - Brkinca Pregarje, skupina Piki, Obrov, mentorici: Mateja Maljevac in Ida Možina 
  12. Podružnični Vrtec Drežnica, Kobarid, mentorica: Anica Cemič
  13. Center za sluh in govor Maribor, skupina Sovice, Maribor, mentorica: Sergeja Gabor
  14. Vrtec Agata Poljane, skupina Čebele, Poljane, mentorici: Jožica Maček in Tanja Peternel

Nagrajenec Lahkonočnic, ki ga bo ob mednarodnem dnevu strpnosti obiskal Jurij Souček:

Vrtec Antona Medveda Kamnik, enota Sonček, skupina Ježki, mentorica: Ksenija Novak

Čestitamo!

Nagrajence vabimo na podelitev nagrad, ki bo na forumskem odru Cankarjevega doma v Ljubljani – v okviru Slovenskega knjižnega sejma, 23. 11. 2018, od 10. do 11. ure.
Z nami bodo pisatelji in ilustratorji, ki so ustvarili letošnje slikanice zbirke Čebelica: Ambrož Kvartič, Slavica Remškar, Tanja Komadina, Ana Zavadlav, Igor Šinkovec, Meta Brulec in Silvan Omerzu. Po dogodku bodo podpisovali knjige.

Uredništvo revij Cicido in Ciciban

slika

Novosti

Mladinska knjiga Založba d.d.
Slovenska 29
1000 Ljubljana

E-naslov: info@mladinska.com
Telefon: 01 241 30 00

Postanimo prijatelji!

slika slika slika
  

(c) Mladinska knjiga, vse materialne pravice so last Mladinske knjige.